Sık Sorulan Sorular

1-KAREM DOLUM KARTUŞLARI GARANTİLİMİDİR?

Dolum ya da yenileme yapmış olduğumuz bütün marka ve ürün gruplarında 1 yıl süresince garantimiz altındadır.

2-DOLUM YA DA YENİLEME YAPTIRIRSAM YAZICIMA ZARAR VERİRMİ?

Orijinal kartuşdan daha az ya da daha çok zarar vermesi mümkün değildir.

3-DOLUM YA DA YENİLEME YAPTIRIRSAM YAZICIM GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA
KALIR MI?


Garanti kapsamı dışında bırakmaz, çünkü sizin daha önce orijinal satın alıp kullanıp bitirdiğiniz toner veya mürekkep kartuşa dolum ya da yenileme işlemi uygulanmaktadır, veya yeniden kazandırılmış (compatible) kartuşları kullanmak, yasalar çerçevesinde printer üreticilerinin sattığının dışında sarf malzemesi kullanmak garanti hükümlerini geçersiz kılmaz.

4-KAREM KARTUŞ ÜRÜNLERİNDEN ORJİNAL KARTUŞLAR KADAR DÖKÜM ALABİLİRMİYİM?

Dolum işleminde, orijinal kartuşlarda kullanılmış toner ya da mürekkep miktarı kadar aynı gramajda dolum yaptığımız için, aynı miktarda döküm almanız mümkün.

5-YENİLEME NEDİR?

Yenileme sistemi sadece laser yazılarda kullanılan toner kartuşları için geçerlidir,
Toner kartuşları üzerinde toner dışında drum,cleanıng blade,doctor blade,charge roller,magnetic roller gibi parçalar bulunur. Bu parçalarda kullandıkça aşınmalar ve deforme gözlemlenir. Bu parçalarda en çok drum ve cleanıng blade’de deforme oluşur,
Bizim yenileme sistemimizdeki fiyatlarımız drum ve toner dolum dahil fiyatlandırılmıştır. Diğer parçalarda bozulma gözlemlemişsek fiyatını belirtip onayınız dahilinde değişimini yaparız.

6-KAÇ KEZ DOLUM YAPTIRABİLİRİM?

Kartuşun fiziksel durumuna göre değişir, Toner kartuşları ilk alındığı günden beri sürekli şirketimiz tarafından dolum yapılmış ise 50 kez dolum veya yenileme yapılabilir,
Mürekkep kartuşlarda ise müşterinin saklama koşullarına göre bu oran değişebilmektedir,
Baskı kafasında ve elektronik devrelerinde çizilme yoksa siyah kartuşlar yaklaşık 7 kez,
Renkli mürekkep kartuşları ise 3-4 kez dolum yapılabilir.

7-SİZİN FARKINIZ NEDİR?

Marka ve modellerin toner ve mürekkepleri aynı değildir,biz kartuşa uygun en üst kalite toner ve mürekkebi kullanıyoruz. Toner,mürkekkep kartuşunun gerekli bütün bakımlarını yaptıkdan sonra dolum yapıp test ettikden sonra garanti ederek müşteriye teslim ediyoruz.